Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Spryskiwacze nie działają

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Spryskiwacze nie działają

    Zamieszczone przez Prezes52
    zakładamy się o pełny bak kto przegrywa ten leje do pełna
    Rafał jak masz choć ciutkę honoru to się zgadzaj :diabelski_usmiech

  • #2
    [O2] Spryskiwacze nie działają

    Witam,
    Jak w temacie - popołudniu działały, a wieczorem już nie - i to kilka dni temu, kiedy jeszcze nie było szczególnych mrozów, może -3.

    Przeczytałem na forum, że jak komputer wykryje, że płyn zamarzł to blokuje działanie pompki do czasu aż płyn odmarznie ale nie wiem czy mam takie czary w moim szkodniku, O2 przed liftem, prod. 2006. Nigdy wcześniej mi się tak nie stało, żeby mi komputer zablokował spryskiwacz. Jak płyn zamarzał przy -25 stopniach, to było słychać pompkę ale płyn nie leciał. Teraz pompki nie słychać.

    Nie działa ani przedni ani tylny spryskiwacz, przy próbie uruchomienia spryskiwacza słychać tylko kliknięcie przekaźnika. Wycieraczki działają.

    Wyczytałem, żeby wstawić szkodnika do ciepłego garażu, to płyn odmarznie ale nie za bardzo mam gdzie go wstawić. Jakieś inne pomysły na odmrożenie? A może po prostu pompkę szlag trafił?


    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      Re: [O2] Spryskiwacze nie działają

      Zamieszczone przez mazie1
      Wyczytałem, żeby wstawić szkodnika do ciepłego garażu, to płyn odmarznie ale nie za bardzo mam gdzie go wstawić.
      Centrum Handlowe - wjechać na parking i iść na 2h zakupy :diabelski_usmiech
      Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

      => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
      => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
      => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
      "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez mazie1
        akieś inne pomysły na odmrożenie
        zamarzł pewnie nie w zbiorniczku tylko w przewodach bo to normalne przy tych temperaturach

        pojedź do jakiegos centrum i zostaw auto na kilka godzin jak ci radzi Wally,
        wtedy zalej "mocno" zimowy płyn i wypryskaj płyn z węzyków ( w ciepłym) :wink:
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Wally
          Centrum Handlowe - wjechać na parking i iść na 2h zakupy
          Ja powinienem się wybrać, bo na tył mi nie leci. Tylko co ja przez 2h będę robił :roll:
          Teraz tylko jeszcze podrzućcie gdzie znaleźć "nie dziurawy" garaż? Reduta, Galeria Mokotów, Złote Tarasy...
          obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
          wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

          Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez piotrek_gdy
            wtedy zalej "mocno" zimowy płyn i wypryskaj płyn z węzyków ( w ciepłym) :wink:
            koncentryk jakiś wlej i wypryskaj tak jak radzi piotrek_gdy
            Ps.
            piotrek_gdy byś odebrał PW w końcu :diabelski_usmiech
            Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

            => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
            => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
            => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
            "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

            Komentarz


            • #7
              Dzięki Panowie, mam nadzieję, że to faktycznie tylko zamrożony płyn.
              Faktycznie muszę się wybrać na długie zakupy.

              Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                mazie1, ale jak tak sobie przypominam to przy zamarzniętym płynie to ja u siebie słyszę działające pompki.
                obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mamaj12
                  mazie1, ale jak tak sobie przypominam to przy zamarzniętym płynie to ja u siebie słyszę działające pompki.
                  No właśnie się obawiam, że to jednak nie kwestia zamarzniętego płynu.

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: [O2] Spryskiwacze nie działają

                    Zamieszczone przez mazie1
                    Witam,
                    Jak w temacie - popołudniu działały, a wieczorem już nie - i to kilka dni temu, kiedy jeszcze nie było szczególnych mrozów, może -3.

                    Nie działa ani przedni ani tylny spryskiwacz, przy próbie uruchomienia spryskiwacza słychać tylko kliknięcie przekaźnika. Wycieraczki działają.
                    I jak tam kolego doszedłeś do czegoś? Bo u mnie podobny problem.. :-/

                    Najpierw przestały działać spryskiwacze przedniej szyby ale spryskiwacze xsenonów działały normalnie.. teraz przestały działaś również spryskiwacze xsenonów.. pompki nie słychać, wycieraczki działają normalnie.. a w takich warunkach jak obecnie są na drodze jada bez spryskiwaczy to masakra..


                    Zamieszczone przez mazie1
                    Witam,
                    Przeczytałem na forum, że jak komputer wykryje, że płyn zamarzł to blokuje działanie pompki do czasu aż płyn odmarznie ale nie wiem czy mam takie czary w moim szkodniku, O2 przed liftem, prod. 2006. Nigdy wcześniej mi się tak nie stało, żeby mi komputer zablokował spryskiwacz. Jak płyn zamarzał przy -25 stopniach, to było słychać pompkę ale płyn nie leciał. Teraz pompki nie słychać.
                    Panowie czy ktoś może to potwierdzić? Komputer może zablokować pompkę?

                    Edit: U mnie problem pojawił się miesiąc temu (mam zajob w pracy i nie mam czasu z tym robić a bardzo mnie to irytuje) i były temp nawet 15'C wiec płyn raczej by odmarzł..
                    BORA aka xbora
                    Spalanie 3.7l/100km na dystansie 185km Skoda Octavia Combi I 1.9TDI (ASV) 110kM (81kW)
                    ||Octavia 1 Combi 1.9 TDI ASV (110KM)|| => ||Octavia 2 RS Combi 2.0 TDI BMN 170KM (@204KM)||

                    Komentarz


                    • #11
                      BORA spryskiwacze xenonów maja inną pompkę.

                      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                      Komentarz


                      • #12
                        gradek, Dzięki za odpowiedź..

                        Dzisiaj rozwiązałem problem z xsenonami - okazało się że walnięty był bezpiecznik nr 36.. ale problem ze spryskiwaczami przedniej szyby pozostał..

                        Sprawdzałem od razu wszystkie inne bezpieczniki przy włączonym zapłonie "kontrolką żarówką" i żarówka nie zapalała się w ogóle przy bezpiecznikach nr: 40, 41, 42, 46, 49.. mimo że bezpieczniki są dobre.. co może być problemem? Jakieś pomysły? Wiem ze bezpiecznik 42 jest od spryskiwaczy..
                        Dodam że w podobnym czasie przestały mi również działać: tempomat i podgrzewanie foteli..

                        Jakieś pomysły?
                        Z góry dzięki za rady..
                        BORA aka xbora
                        Spalanie 3.7l/100km na dystansie 185km Skoda Octavia Combi I 1.9TDI (ASV) 110kM (81kW)
                        ||Octavia 1 Combi 1.9 TDI ASV (110KM)|| => ||Octavia 2 RS Combi 2.0 TDI BMN 170KM (@204KM)||

                        Komentarz


                        • #13
                          BORA sprawdź przekaźnik J59 (funkcja X). Nóżka 87 jest połączona z bezpiecznikami 40,41,42,49

                          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                          Komentarz


                          • #14
                            gradek, Wielkie dzięki! Gdzie go znajdę, jest pod kierownicą?
                            BORA aka xbora
                            Spalanie 3.7l/100km na dystansie 185km Skoda Octavia Combi I 1.9TDI (ASV) 110kM (81kW)
                            ||Octavia 1 Combi 1.9 TDI ASV (110KM)|| => ||Octavia 2 RS Combi 2.0 TDI BMN 170KM (@204KM)||

                            Komentarz


                            • #15
                              Powinien być za osłoną pod kierownicą.

                              Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                              Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                              Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                              Komentarz


                              • #16
                                Miałem to samo u siebie- spryski reflektorów działały ale psikanie na przód i tył juz nie. Pompki tez nie bylo slychac. Pomogła wymiana pompki i strzelają az miło 50 zl z robotą.

                                Komentarz


                                • #17
                                  gradek, Ok, wielkie dzięki za jakiś punkt zaczepienia.. Sprawdzę to..

                                  Rauxel, Dzięki za odpowiedź, ale kurde u mnie wygląda że sprawa jest trochę głębsza bo tak jak pisałem"
                                  Sprawdzałem od razu wszystkie inne bezpieczniki przy włączonym zapłonie "kontrolką żarówką" i żarówka nie zapalała się w ogóle przy bezpiecznikach nr: 40, 41, 42, 46, 49.. mimo że bezpieczniki są dobre.. co może być problemem? Jakieś pomysły? Wiem ze bezpiecznik 42 jest od spryskiwaczy..
                                  BORA aka xbora
                                  Spalanie 3.7l/100km na dystansie 185km Skoda Octavia Combi I 1.9TDI (ASV) 110kM (81kW)
                                  ||Octavia 1 Combi 1.9 TDI ASV (110KM)|| => ||Octavia 2 RS Combi 2.0 TDI BMN 170KM (@204KM)||

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    BORA zamiast pompki podłącz żarówkę i zobacz, czy dochodzi napięcie. Po pociągnięciu wajchy do siebie żarówka powinna świecić.

                                    Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                    Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                    Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez gradek
                                      BORA zamiast pompki podłącz żarówkę i zobacz, czy dochodzi napięcie. Po pociągnięciu wajchy do siebie żarówka powinna świecić.
                                      Dobry pomysł.. chociaż jak nie ma napięcia na bezpiecznikach (tak jak pisałem kontrolka żarówka nie świeciła) to wątpię że będzie świecić przy pompce..
                                      Jeśli już to od której strony dobrać się do pompki - od góry czy od spodu samochodu?


                                      Nie masz przypadkiem rozpiski przekaźników do O2? Szukam na necie i niewiele znalazłem..
                                      Chodzi mi o to co napisałeś
                                      przekaźnik J59 (funkcja X)
                                      BORA aka xbora
                                      Spalanie 3.7l/100km na dystansie 185km Skoda Octavia Combi I 1.9TDI (ASV) 110kM (81kW)
                                      ||Octavia 1 Combi 1.9 TDI ASV (110KM)|| => ||Octavia 2 RS Combi 2.0 TDI BMN 170KM (@204KM)||

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Nie wiem jak w RS ale w O2 pompka wcisnieta jest w zbiorniczek od plynu. Dostep jest bez problemu od spodu auta, trzeba odkręcić osłonę silnika. Przygotuj sie, ze ciut plynu pokapie, jak odlaczysz pompke od wezykow

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          W RS-ie ciężko będzie się dostać do pompki, tzn. w normalnej wersji można się dostać w okolice zbiornika spryskiwacza (pompek, czujnika) przez prawy halogen.
                                          W RS dostaniesz się po zdjęciu nadkola.

                                          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Dzięki Panowie za podpowiedzi..

                                            Chyba zacznę od tego przekaźnika bo czytałem na innych forach VAG, że ludzie mieli podobne problemy i często winą był walnięty przekaźnik 460, a nie bardzo mam w tym momencie warunki do dłubania pod samochodem..

                                            Kupię bo jest tani i podmienię w przyszły weekend i dam znać czy pomogło..
                                            BORA aka xbora
                                            Spalanie 3.7l/100km na dystansie 185km Skoda Octavia Combi I 1.9TDI (ASV) 110kM (81kW)
                                            ||Octavia 1 Combi 1.9 TDI ASV (110KM)|| => ||Octavia 2 RS Combi 2.0 TDI BMN 170KM (@204KM)||

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X